» » » Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради
416 голосов

Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради

17-10-2018, 17:03
 
В умовах формування освіти в Україні, коли метою кожного навчального закладу є створення простору та умов, де буде приємно навчатись, де дитина буде отримувати не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті, комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради» прагне бути освітньою системою, де процес навчання спрямований на розвиток гармонійно розвиненої особистості, де прислухаються до думки учнівської молоді, вчать її критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.
Дніпропетровське відділення Малої академії наук України готове до викликів сучасного швидкоплинного світу. Вже сьогодні ми реалізуємо педагогіку партнерства: педагоги-діти-батьки, на засадах взаємної довіри та поваги втілюємо у життя інноваційні проекти у різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва. Виховна робота закладу спрямована на виховання громадянина України, вільний розвиток особистості та формування її соціально-громадського досвіду, виховання у молоді поваги до Конституції України, прав і свобод людини та громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, виховання у слухачів почуття патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу, а також інших націй і народів.
Щорічно збільшується кількість слухачів та гуртківців Дніпропетровського відділення Малої академії наук України, які проводять дослідницьку, пошукову та експериментальну роботу з різних проблем науки, техніки, мистецтва. Особливо приємно, що зі збільшенням кількості вихованців, підвищується якість наукових робіт, що неодноразово доведено юними науковцями Дніпропетровщини на обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і змаганнях.
Головною подією року у Дніпропетровському відділенні Малої академії наук України є проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (далі – Конкурс). За результатами проведення Конкурсу у 2018 році журі відзначило високий рівень якості науково-дослідницьких робіт та визначило 291 переможця та призера. На фінальному етапі у м. Київ слухачі МАН Дніпропетровщини посіли 33 призових місця (І місце – 6 учнів, ІІ місце – 
14 учнів, ІІІ місце – 13 учнів), що дало змогу Дніпропетровському відділенню Малої академії наук України ввійти до п’ятірки лідерів серед всіх регіонів України.
Осінь 2017 року стала визначною в діяльності Малої академії наук України. У Парижі на засіданні Виконавчої Ради Організації Об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури систему Малої академії наук України визнано Центром ЮНЕСКО 2 категорії, що є підставою виходу науково-дослідницької діяльності обдарованої молоді України на міжнародний рівень.
Дніпропетровське відділення Малої академії наук України прагне завжди відповідати новим освітнім стандартам та вимогам часу. Протягом навчального року слухачі комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради» взяли участь у
таких багатьох міжнародних заходах, серед яких найважливішими є: «Міжнародна науково-практична конференція учнів-членів Малої академії наук «Україна – очима молодих», XXIV Міжнародна конференція молодих дослідників «ІCYS – 2018» (Сербія), «Міжнародний конкурс науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) 
INTEL – TEXHO Україна» та Міжнародний фестиваль інженерії та техніки в Тунісі. 
Загалом 89 вихованців комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради»  стали учасниками 15 різних освітніх, наукових та виховних заходів, з яких: 43 – у міжнародних та 46 – у всеукраїнських.
Родзинкою у роботі  Дніпропетровського відділення Малої академії наук України є щорічний освітній проект «Літо інтелекту», який є красномовним прикладом служіння науці і мотивує МАНівців до набуття нових знань та старанного навчання і  передбачає проведення обласних літніх профільних шкіл за різними напрямками науки, техніки, культури і мистецтва. 48 слухачів комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради» взяли участь у вищезазначеному інтелектуально-оздоровчому заході.
Звичайно поруч з обдарованими дітьми завжди працюють талановиті дорослі. 
Найвизначнішою подією 2017 року став Всеукраїнський семінар для керівників територіальних відділень Малої академії наук України «Сучасні форми партнерської співпраці навчальних закладів МАН України у контексті формування інноваційних компетентностей педагогів та учнів», який був проведений на базі Дніпропетровського відділення Малої академії наук за участю представників обласної влади, керівництва Національного Центру Малої академії наук України та представників з 22 областей України, які відзначили високий рівень організації роботи закладу, системність, інноваційність та креативність Дніпропетровської команди МАН України. 
Дніпропетровське відділення Малої академії наук України прагне завжди відповідати новим освітнім стандартам та вимогам часу, а, отже, намагається виховувати молодь, яка вміє навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі та володіти іншими сучасними вміннями.